Soojusvahetuse liigid

Soojusvahetuse liigid

Thermo-Photo

Küttesüsteemid HEAT PLUS on tuntud oma praktilisuse, usaldusväärsuse ja säästlikkuse poolest. Kuid nende peamiseks eeliseks on küttelemendina kasutatav karboonkile, mis võimaldab maksimaalse kiirusega saavutada ruumis vajalikku temperatuuri taseme, kuid seejuures ei kuivata ega reosta õhku ning ei põleta hapnikku. Niivõrd häid tulemusi on võimalik saavutada tänu sellele, et karboon käitub kolme tüüpi soojusvahetuse põhimõttel, mis koostöös võimaldavad luua 5-10 minutiga mistahes pindalaga ruumis optimaalse kliima, mis ei kahjusta inimtervist. ,
HEAT PLUS soojade põrandate efektiivse töö aluseks on sellised füüsikalised protsessid, nagu kiirgus, konvektsioon ja soojusjuhtivus. Just need soojusvahetuse liigid võimaldavad kasutada HEAT PLUS süsteeme mitte ainult abivahendina, vaid ka peamise allikana ruumi kütmisel, mida ei saa öelda teiste tootjate soojade põrandate analoogsete mudelite kohta.


Kolm soojusvahetuse liiki:
– kiirgus
– konvektsioon
– juhtivus
Küttekile käitub kolme tüüpi soojusvahetuse põhimõttel ning tagab ruumi hubasuse, soojuse ning optimaalse mikrokliima.

Soojuskiirgus

Soojuskiirgus kujutab endast soojusenergia eraldumise protsessi elektromagnetiliste lainete abil. Sellel põhimõttel töötavad enamus küttesüsteeme, kaasaarvatud tavalised radiaatorid. Näiteks võib tuua olukorra, kui inimene tuleb ahjule lähemale, tunneb ta kuumust. See ongi soojuskiirgus. Näiteks võib samuti tuua päeva jooksul päikese käes kuumenenud saunalina, mis jätkab soojuse andmist atmosfääri isegi õhtul. Just seetõttu võib öösiti rannas olla palju soojem, kui näiteks pargis, kus rohkete põõsaste ja puude tõttu, mis tekitavad varju, ei jõua maapind soojeneda niivõrd, et hiljem pika aja jooksul õhku soojendada.
Soojuskiirguse eeliseks on asjaolu, et selle nähtuse jaoks pole vaja soojuskandjat energia ülekandmiseks allikalt tarbijale. Soojust lihtsalt kiiratakse atmosfääri, jõudes esemeteni, mis asuvad paari meetri kaugusel allikast, soojendades neid. Soojuskiirguse eelisteks võib liigitada ka asjaolu, et ainult väike osa kiirgusest neelatakse esemete poolt, ta peegeldub nende pinnalt võimaldades sellisel moel soojendada kõiki pindu mõne meetri raadiuses.

Konvektsioon
Konvektsioon kujutab endast soojuse ülekande protsessi vedelikes või gaasides, aine segamise teel. Loomuliku konvektsiooni korral aine alumised kihi soojenevad, muutudes kergemaks ning hõljuvad üles, ülemised kihid aga vastupidi jahtuvad, muutuvad raskemateks, ning vajuvad alla, seejärel protsess kordub taas.
Taoline nähtus toimub ka metalliga. Võtame näiteks metallist traadi pikkusega 1m, asetame selle külma vette, jättes pinnale umbes 10 cm. Kui vee peal jäänud osa soojendada põletiga, siis traadi sees hakkab toimuma silmale nähtamatu konvektsiooni nähtus, kus põleti ja vee temperatuurid asendavad teineteist. Küttesüsteemides HEAT PLUS on vahendaja rollis, mis annab soojust edasi allikalt tarbijale, esineb õhk. Kontakteerudes sooja põrandaga, õhk soojeneb, tõuseb üles ning tema asemele vajub külm õhk.

Soojusjuhtivus
Soojusjuhtivus– see on võime kanda soojust eseme kuumadelt osadelt külmadele osadele. Kui ühe süsteemi füüsilised kehad on erinevatel temperatuuridel, siis toimub soojusenergia ülekanne või soojusülekanne ühelt kehalt teisele termodünaamilise tasakaalu saabumiseni. Spontaanne soojusülekanne tähendab soojuse liikumise kiirust füüsilise keha sees. Küttesüsteemidel HEAT PLUS on suur tähtsus soojustasakaalus.
Karbooni füüsikalistele omadustele kandub genereeritud soojusenergia põranda pinnale peaaegu kadudeta, luues ruumis hubase ja meeldiva õhkkonna.

Recent Posts

XVIII RAHVUSVAHELINE EHITUSMESS

Tere kallid kliendid.
Meil on meеldiv teid näha XVIII RAHVUSVAHELISEL EHITUSMESSIL Eesti Näitusel 2.-5- aprill Tallinnas.
Me asume teisel korrusel, B korpuses, boks B2.-12.
Selleks Näituseks meie kompaania valmistas usi tooteid, mis saad näha ainult nätusel ja kohe tellida.
Foto eelmise 2013 aasta näituselt.

Mess-2013

  1. Infrapunakile uus põlvkond 1 Reply