Õhu ioniseerimine

Õhu ioniseerimine

ionization
Infrapuna küttesüsteemi «Heat Plus» teine huvitav omadus — negatiivselt laetud ioonide kontsentratsiooni suurendamine ruumis. Töötav infrapunakile«Heat Plus» tõstab negatiivselt laetud osakeste kontsentratsiooni linnaõhus neli korda. Analoogid – paljud õhuioonide generaatorid alates «Chizhevsky lühtritest» kuni kaasaegsete keeruliste süsteemideni.
Ioonkiirgus (õhu ionisatsioon).
Anioon (kreeka k — üles ja — suunduv), negatiivselt laetud ioon liigub elektriväljas positiivse elektroodi- anoodi poole.
Aniooonid mõjuvad hästi inimorganismile(õhu ionisatsioon). Liitudes õhu hapnikuga, moodustavad anioonid ioniseeritud hapniku, mis on võimeline suurendama inimorganismi immuunsusomadusi ning ennetada paljusid haigusi. Anioonid puhastavad, steriliseerivad õhku ning annavad sellele antiseptilisi omadusi. Anioonide genereerimise funktsioon (ionisatsioon) lülitub sisse automaatselt soojendi sisselülitamisel.
Õhu ionisatsioon (elektrilaengute – õhuioonide omandamine õhu poolt) — loomulik protsess, mis toimub looduses erinevate loodustegurite mõjul.
Õhu ionisatsiooni tervendav mõju.

Õhu ionisatsioon  on vajalik negatiivselt laetud ioonide optimaalse kontsentratiooni tagamiseks õhus, mis on omakorda vajalikud organismi normaalseks elutalitluseks. Ioonidevaene õhk — «surnud», halvendab tervist ning võib põhjustada haigestumist. Me talume halvasti ülerahvastatud kohti. Inimese väljahingatavas õhus on väga palju positiivselt laetud iooni. Töötavad elektrisoojendid, kuvarid ning televiisorid toodavad samuti positiivseid iooni. Seda on tõestanud A.L. Chizhevsky paljud ning teiste teadlaste paljud katsed. A.L. Chizhevsky tõestas, et õhu anioonid on bioloogiliselt kasulikud, positiivsed ioonid on aga organismile kahjulikud.

Õhu loodusliku ionisatsiooni näited: Võrdluseks – negatiivsete ioonide loomulik kontsentratsioon värskes õhus on 1000.. 10000 iooni/ cm3, ruumis langeb see näitaja aga kuni 40.. 100 iooni/cm3.
Merehoovus. Vedeliku pritsimisel, väikesed piisad saavad negatiivse laengu ning aurustumisel annavad oma laengu õhule, toimub õhu küllastumine negatiivselt laetud ioonidega.
Mägedes on samuti kergem hingata. Seal on tugevam ionisatsioon atmosfääri poolt nõrgendamata UV-kiirte tugevam,a voo tõttu. Äikese korral toimub samuti ionisatsioon elektrilaengute arvelt.
Õhu ionisatsioon vähendab õhu toksilisust ning puhastab selle tolmust ja mikroobidest. Mustuse ja tolmu hõljuvad osakesed elektriseeruvad ning settuvad laele, seintele ja põrandale. Õhk muutub puhtamaks.
Tänapäeval kasutavad korea rahvusmeditsiin, naha osakonnad, ortopeedia j.t. kasutavad hiljuti väljatöötatud seadmeid infrapunakiirguse rakendamisega.

Negatiivselt laetud ioonide efekt.

Mis on negatiivselt laetud ioonid?
Atmosfääris on suur hulk mikroskoopilisi õhu osakesi (ioone) nõrga elektrilaenguga. Positiivselt laetud ioonid (katioonid) liiguvad negatiivse pooluse poole, negatiivselt laetud osakesi, mis liiguvad positiivse pooluse poole, nimetatakse anioonideks.
Nad tekkivad suure energiahulga mõjul aatomile või molekulile.

Üldised omadused:
On tõestatud, et negatiivselt laetud (-) ioonide kontsentratsiooni sõltuvus atmosfääris mõjub soodsalt tervenemisele ravi ajal. Kontsentratsioon 1000 aniooni 1m3 kohta suurendab peaaju aktiivsust, kõrvaldab pinge ja muretsemise tagajärgi, mis väljenduvad astma sümptomites ja migreenis, pärsib histamiini tootmist, mis kutsub esile hingamisorganite haigusi, suurendab vere mineraalkomponentide ionisatsiooni, soodustab lõõgastumist, organismi vereringe keskkonna leelistumist, tugevdab respiratoorse immuunsüsteemi funktsioone.

Muud omadused:

Lõõgastus
Tänu negatiivsete ioonide kõrgele kontsentratsioonile männimetsas, koskede ja purskkaevude lähedal tunneme me ennast eriti hästi, saame tõeliselt lõdvestuda ning tajuda reipuse tulvi.

Antioksüdatiivne mõju rakkudele.
Negatiivselt laetud ioonid annavad oma elektroni aktiivsel kujul olevale hapnikule, mis ennetab rakkude oksüdatsiooni ning suure hulga vabade radikaalide teket (redutseerimisreaktsioon). (Aktiveerivad organismi kaitsejõudude toimet).

Vere leelistamine
Negatiivselt laetud ioonidel on vere koostise muutmise efekt, s.t muundavad oksüdeeritud verd mõõdukalt leeliselisse. ( Aktiveerib organismi vahetusprotsesse rakkudevahelisel tasemel, soodustab lõõgastumist).
Närvi ja endokriinse süsteemi tugevdamine.
Soodustab vegetatiivse närvisüsteemi funktsioonide paranemist, endokriinsüsteemi funktsioonide normaliseerimist, mõjub positiivselt kesk- ja perifeersele närvisüsteemile, suurendab organismi vere moodustamise võimet. Immuunsüsteemi tugevdamine soodustab üldise toonuse tõstmist ning organismi vastupanuvõime suurendamist haiguste vastu.
Mõjub hästi lümfidrenaažile, rakumetabolismile ning närvisüsteemile, mis normaliseerib organismi kõikide organite ja süsteemide funktsioneerimist, reguleerib vegetatiivse närvi- ja endokriinsüsteemi tööd.

Antioksüdatiivsed ja antiseptilised omadused
Negatiivselt laetud ioonide antioksüdatiivne mõju on desodoreerivate ja antiseptiliste omadustega, mida kasutatakse aktiivselt lillede või kala värskuse säilitamiseks. Negatiivselt laetud ioone nimetatakse veel õhu vitamiinideks.

Recent Posts

XVIII RAHVUSVAHELINE EHITUSMESS

Tere kallid kliendid.
Meil on meеldiv teid näha XVIII RAHVUSVAHELISEL EHITUSMESSIL Eesti Näitusel 2.-5- aprill Tallinnas.
Me asume teisel korrusel, B korpuses, boks B2.-12.
Selleks Näituseks meie kompaania valmistas usi tooteid, mis saad näha ainult nätusel ja kohe tellida.
Foto eelmise 2013 aasta näituselt.

Mess-2013

  1. Infrapunakile uus põlvkond 1 Reply